I dagarna har vi färdigställt vår rapport avseende verksamheten under första halvåret 2022. Jag är faktiskt stolt över rapporten. Det är en omfattande sammanställning innehållande såväl stort som smått.
Särskilt viktigt för oss är kommunbesöken och där kan vi räkna in ett femtontal kommuner så här långt i år. Oerhört värdefullt för oss och dessutom ett överlägset bra sätt att bygga vår trovärdighet på. Stort tack för allas välvilja att ta emot oss när vi ”knackar på”.
Det jag är allra mest stolt över är dock att vi, under första halvåret, har kunnat hälsa tre nya medlemmar välkomna i vår förening. Det innebär ett vi nu är 71 medlemmar. Fantastiskt glädjande och det stärker vår ställning vid våra möten/samtal med olika aktörer.
6-7 februari, Stockholm
14 mars, digitalt
22-23 maj, Stockholm
20-22 augusti, Sorsele
3 oktober, digitalt
11-12 december, Stockholm
Vårmöte
23-25 april, Rättvik
Höstmöte
6-7 november, Järfälla